O nas

O nas

Motto:

Jeśli myślisz rok naprzód
sadź ryż,
Jeśli myślisz 10 lat naprzód
sadź drzewo,
Lecz jeśli myslisz 100 lat naprzód
ucz ludzi

[przysłowie chińskie]

ZielonaLekcja.pl ma być drogowskazem dla tych, którzy chcą żyć w zgodzie z naturą i chronić środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że zamieszczone materiały edukacyjne pozwolą nauczycielom w ciekawy i niebanalny sposób przeprowadzić lekcje dotyczące edukacji ekologicznej. Będziemy też na bieżąco  informować o wydarzeniach sprzyjających czynnej ochronie przyrody.

Równocześnie zachęcamy naszych czytelników współtworzenia portalu poprzez nadsyłanie na adres redakcji (redakcja@zielonalekcja.pl) własnych pomysłów na przeprowadzenie zajęć z edukacji przyrodniczej czy informacji o ścieżkach edukacyjnych z najbliższego otoczenia. Zapewniamy bezpłatną publikację interesujących nas materiałów.

Zapraszamy do współpracy także parki narodowe i krajobrazowe, zarządców użytków ekologicznych, ośrodki edukacji ekologicznej, organizatorów warsztatów ekologicznych, wydawnictwa, w których ofercie znajdują się publikacje dotyczące ekologii, a także szkoły, przedszkola i wszystkie osoby, którym nieobca jest idea edukacji ekologicznej!

Życzymy przyjemności z  poznawania przyrody i ochrony środowiska!

Redakcja portalu edukacji ekologicznej ZielonaLekcja.pl

Portal ZielonaLekcja.pl jest własnością firmy Abrys Sp. z. o. o. – lidera na polskim rynku w działalności wydawniczej oraz organizacji konferencji, seminariów i szkoleń z zakresu ochrony środowiska, gospodarki komunalnej, energetyki oraz dziedzin pokrewnych.

Pamiętajmy, że:
„Ten kto myśli, że może i potrafi – może i potrafi; a ten, kto myśli, że nie może i nie potrafi – nie może i nie potrafi. To bezwzględne i bezdyskusyjne prawo.” Pablo Picasso