Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Schodząc z platformy obserwacyjnej / Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Fot. Biebrza Eco Travel

Warsztaty to przede wszystkim aktywna nauka poprzez zabawę w niezwykle urokliwych miejscach. Organizatorzy zapraszają zarówno na programy jednodniowe (ogólnoprzyrodnicze, specjalistyczne lub integracyjne), jak i na kilkudniowe zielone szkoły.

Organizator: 
Biebrza Eco-Travel 
Katarzyna Ramotowska
ul. Kościuszki 26/11, 19-110 Goniądz; 
tel /fax: (85)738 07 85
e-mail: eco-travel@biebrza.com
www.biebrza.com

Programy ogólnoprzyrodnicze – jednodniowe

 • Odkrywając tajemnice Bagien Biebrzańskich – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
 • Bagna Biebrzańskie w pigułce – szkoła podstawowa, gimnazjum
 • Sekretne życie bagien – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
 • Czy bagna wciągają?- szkoła średnia (szczególnie klasy o profilu przyrodniczym)
 • Sekrety Czerwonego Bagna – szkoły średnie (szczególnie klasy o profilu przyrodniczym)

Programy specjalistyczne – jednodniowe

 • Zostań ekspertem w tropieniu zwierząt – szkoła podstawowa, gimnazjum
 • Odkrywcy w świecie ptaków – szkoła podstawowa, gimnazjum
 • Pokochać ropuchę -szkoła podstawowa, gimnazjum
 • Dzień wśród wodnych stworów – szkoła podstawowa, gimnazjum
 • Integracja na wesoło – programy jednodniowe
 • Na tropie zwierza – zdobywcy w akcji! (integracja z edukacją) – szkoła podstawowa, gimnazjum
 • Na tropie Łowców Mamutów (integracja z edukacją) – gimnazjum, szkoła średnia
 • Zaprzyjaźnij się z pajączkiem (integracja i zabawa) – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
 • Zielone szkoły – programy 2,3, 5-cio dniowe
 • Kilkudniowe spotkania z przyrodą nadbiebrzańską – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia

Programy ogólnoprzyrodnicze

 • "Odkrywając tajemnice Bagien Biebrzańskich" – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
  W ciągu zaledwie jednego dnia poznajemy tajemniczy świat owadożernej rosiczki i najgłębszych bagien, odwiedzamy królestwo bobrów oraz przeżywamy przygodę wędrując po legendarnych podziemiach Twierdzy Osowiec. W konkursach wygrywamy nagrody, a przy ognisku podsumowujemy wrażenia z pobytu na bagnach.
 • "Bagna Biebrzańskie w pigułce" – szkoła podstawowa, gimnazjum
  W ciągu zaledwie jednego dnia poznajemy tajemniczy świat owadożernej rosiczki i wciągających bagien. Zwiedzamy legendarną Twierdzę Osowiec. Zdobywamy umiejętność strzelania z łuku, przechodzimy przyspieszony kurs rozpoznawania zwierząt po ich tropach a na pamiątkę robimy sobie odlewy tropów. W konkursach wygrywamy liczne nagrody, a przy ognisku podsumowujemy wrażenia.
 • "Czy bagna wciągają?" – szkoły średnie (polecane dla klas o profilu przyrodniczym)
  Krok po kroku będziemy wspólnie odkrywali tajemnice skrywane w torfowiskach. Zajrzymy do królestwa bobrów, odwiedzimy drapieżną rosiczkę i poczujemy smak bagien podczas błotnej przeprawy. Depcząc łosiom po piętach będziemy uczyli się czytać przyrodę i rozumieć mechanizmy nią rządzące.
 • "Sekrety Czerwonego Bagna" szkoły średnie (polecane dla klas o profilu przyrodniczym)
  Praktyczna lekcja czytania przyrody poprzez tropienie zwierząt podczas wyprawy na legendarne Czerwone Bagno i Uroczysko Grzędy. Wędrując po wilczym terytorium odczytujemy historie, często dramatyczne, zapisane śladami zwierząt na piasku lub w błocie. Poznajemy tajniki życia trzech najbardziej fascynujących mieszkańców bagien: wilka, łosia i rysia. Sycimy oko pięknem otwartego krajobrazu, a ucho wszechobecną ciszą. Nabywamy umiejętności patrzenia na przyrodę oczyma odkrywcy.
 • "Sekretne życie bagien" – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
  Wspólnie odwiedzimy królestwo drapieżnej rosiczki i pracowitych bobrów. Zmierzymy głębokość bagien i zgłębimy tajniki sztuki rozpoznawania zwierząt po tropach. Pamiątkowy odlew tropu będzie ciekawym dodatkiem do innych nagród wygrywanych w konkursach. 

Dowiedz się więcej – programy specjalistyczne

 • "Zostań ekspertem w tropieniu zwierząt" szkoła podstawowa i gimnazjum
  To jedyne w Polsce warsztaty tropienia z wykorzystaniem unikalnych pomocy dydaktycznych. Dobrze się bawiąc z "łośdasami" i "tropnikami" odkryjemy świat dużych zwierząt. Nauczymy się rozpoznawać ślady 14-20 gatunków ssaków, a nawet zabierzemy ze sobą ślad na pamiątkę. Zdobędziemy tytuły Znawcy Wilka lub Znawcy Łosia a przy okazji wygramy mnóstwo nagród w konkursach i zabawach 
  • „Odkrywcy w świecie ptaków”szkoła podstawowa, gimnazjum

  Wybierzemy się w fascynującą podróż do królestwa ptaków, także tych najrzadszych. Wspólnie będziemy je podglądać i zgłębiać tajniki ich życia. W zaskakująco łatwy sposób nauczymy się rozpoznawać ponad  20 gatunków ptaków. Niektóre będziemy nawet tropili… Odkryjemy jak można je chronić. A wszystko to w przyjemnej atmosferze gier i zabaw z licznymi pomocami dydaktycznymi. Własnoręcznie wykonany ptak oraz nagrody w konkursach będą miłymi pamiątkami z warsztatów. 

 • „Pokochać ropuchę” szkoła podstawowa, gimnazjum
  W ciągu jednego dnia  warsztatowego zaprzyjaźnimy się z większością przedstawicieli żabiego rodu. Nauczymy się je łowić, rozpoznawać i zgłębimy najbardziej skrywane tajniki ich życia. Spróbujemy odczarować księcia oraz nauczymy się odróżniać Pana Ropucha od Pani Żaby. A wszystko to na wesoło w trakcie różnorodnych gier i zabaw.  Wyjedziemy bogatsi o wiedzę, wrażenia i upominki. 
 •  „Dzień wśród wodnych stworów” – szkoła podstawowa, gimnazjum
  Mamy niepowtarzalną okazję by zostać odkrywcami niezwykłego świata wodnych stworzeń i pokochać „robale”. Będziemy bawić się, łowić, wykonywać doświadczenia, opisywać, poznawać i odpowiadać na najbardziej dziwne pytania. A wszystko to w miłej atmosferze przy grach i konkursach z nagrodami.

Integracja na wesoło

 • "Na tropie zwierza – zdobywcy w akcji" szkoła podstawowa i gimnazjum
  To jedyne w Polsce warsztaty tropienia z wykorzystaniem unikalnych pomocy dydaktycznych. Dobrze się bawiąc z "łośdasami" i "tropnikami" odkryjemy świat dużych zwierząt. Nauczymy się rozpoznawać ślady 14-20 gatunków ssaków, a nawet zabierzemy ze sobą ślad na pamiątkę. Zdobędziemy tytuły Znawcy Wilka lub Znawcy Łosia a przy okazji wygramy mnóstwo nagród w konkursach i zabawach.
 • "Na tropie Łowców Mamutów" – szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
  W trakcie współzawodnictwa o tytuł "Łowcy Mamutów" zdobędziemy umiejętność tropienia dzikiego zwierza, zgłębimy tajniki życia króla bagien – łosia, posiądziemy umiejętność krzesania ognia z użyciem 2 kawałków drewna oraz wypróbujemy pradziejowe techniki łowieckie. Konkurencje pochłoną nas całkowicie, więc o nudzie nie będzie mowy!
 • „Zaprzyjaźnij się z pajączkiem” szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia
  W trakcie jednego warsztatu dowiemy się więcej o sobie niż po wspólnie spędzonym miesiącu w szkole. Poprzez zabawy i gry uczymy się słuchać, współpracować, planować, pracować w grupie, a przy tym zdobywamy mnóstwo nagród. Zabawa i odpoczynek w miłej atmosferze gwarantowana.

źródło: www.biebrza.com

           

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię