Ogródki szkolne, wycieczki do gospodarstw rolnych i ogrodniczych – założenia nowego programu dla szkół pod nazwą „Szkoła z witaminą” ! 

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało program pn.  „Szkoła z witaminą”, mający stanowić połączenie dotychczasowych dwóch programów  „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”. Został on stworzony by propagować edukację w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych. Szkoły przystępujące do niego mają prowadzić inicjatywy związane z promowaniem zdrowego jedzenia oraz przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, zgodnie z czym wprowadzone zostanie wspólne jedzenie drugiego śniadania, podczas którego dzieci będą spożywać owoce, warzywa, mleko i jego przetwory. Prowadzone będą także zajęcia edukacyjne w formie pikników ekologicznych oraz warsztatów kulinarnych. Szkoły przystępujące do programu zobowiązane będą także do organizowania w ciągu semestru przynajmniej dwóch wycieczek do gospodarstw rolnych i ogrodniczych lub zakładów przetwórstwa owoców, warzyw i mleka lub na rynki lokalne, na których oferowane są te produkty.

Jednym z zadań, które miałoby być realizowane w szkołach jest założenie i prowadzenie ogródka szkolnego w formie rabatek, w doniczkach na parapecie lub w workach.

 Program zostanie wprowadzony w roku szkolnym 2017/2018 i trwać ma do 2023 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię