Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida (OKN) jest gminną instytucją kultury. Jej działalność wiąże się przede wszystkim z animacją środowiska lokalnego
i kształceniem kulturalnym.

Pracowania Animacji Ekologicznej w Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida (OKN)

os. Górali 5

31-959 Kraków

tel./fax + 48 12/644-27-65

www.okn.edu.pl

e-mail sekretariat@okn.edu.pl

W ramach edukacji środowiskowej funkcjonuje Pracowania Animacji Ekologicznej. Realizuje ona zadania informacyjne i edukacyjne. Od wielu lat współpracuje z pedagogami i młodzieżą  szkolną. Tak bogate doświadczenia znajdują swoje odzwierciedlenie w całorocznej działalności.

Oferta programowa w bieżącym roku szkolnym (2009 – 2010) przewiduje realizację następujących tematów:

  • „Czysty Kraków 2049” – projekt dotyczy zagadnień gospodarki odpadami w Krakowie. Będzie realizowany w dwóch formach:

– metodą tworzenia samodzielnych projektów – dotyczyć one będą poprawy gospodarki odpadami w najbliższym otoczeniu.

– opracowania dalszej części futurystycznego komiksu o nastolatkach mieszkających

w pogrążonym w kryzysie ekologicznym Krakowie w roku 2049.

  • Pnącza dla Krakowa – jest to program edukacyjny skierowany do szkół. Wskazuje na istotną rolę roślin pnących w zazielenianiu miasta (wykłady, akcje informacyjne, nasadzenia pnączy w szkołach zgłoszonych do programu).
  • Łąki Nowohuckie – jest to długoterminowy program edukacyjny. Promuje teren użytku ekologicznego jako cennego miejsca do nauki przyrody oraz cichej rekreacji dla mieszkańców Krakowa i turystów (nocne i dzienne warsztaty terenowe).
  • Ogrody szkolne – jest to program edukacyjny skierowany do dyrekcji, pedagogów oraz młodzieży krakowskich szkół, które będą chciały zadbać o teren zielony wokół budynku szkolnego. Celem programu jest propagowanie idei ogrodów szkolnych.
  • XVII Turniej Wiedzy o Środowisku – prezentuje turniejowe  zmagania zespołów projektowych w ramach projektu edukacyjnego „czysty Kraków 2049”. Proponowane terminy:

– 19  kwietnia 2010 r. (szkoły podstawowe)
– 20  kwietnia 2010 r. (gimnazja i szkoły średnie)

  • XVIII Spotkanie Młodych Ekologów (22  kwietnia 2010 r.) – w programie ogłoszenie wyników XVII Turnieju Wiedzy o Środowisku, przedstawienie laureatów konkursu na najlepszą kontynuacją futurystycznego komiksu, spotkanie z Prezydentem Miasta Krakowa oraz koncert młodzieżowej orkiestry symfonicznej.
  • Spotkania edukacyjne z filmem ekologicznym – jest realizowane z wykorzystaniem filmów dokumentalnych o tematyce ekologicznej, kolorowych foliogramów oraz różnego rodzaju eksponatów. Skierowane do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, a także dzieci w wieku przedszkolnym.
  • Ekofilmoteka – gromadzi filmy i pakiety multimedialne o tematyce ekologicznej. Została stworzona głównie dla nauczycieli i z myślą o uczniach.

Formularz zgłoszenia udziału i szczegóły programu na stronie: www.okn.edu.pl/ekologia/ekol.htm
 
Dodatkowe informacje:
Elżbieta Urbańska – Kłapa 
tel. 644 27 65 w. 18,
e – mail: elzbieta.uk@gmail.com

Źródło: okn.edu.pl

                                              

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię