Przez tydzień Klub Gaja wspólnie z centrum handlowym Auchan w Bielsku-Białej i spółką Eko-wtór Jakubiec z Bystrej będą zbierać makulaturę.

Pieniądze ze sprzedaży surowca zostaną przekazane na wykup, leczenie i inne formy pomocy dla koni chorych lub przeznaczonych na rzeź– dlatego hasło akcji to: Zbieraj makulaturę, ratuj konie. Oznaczony kontener na makulaturę stanie przed hipermarketem. Przyjmowana będzie każda ilość wykorzystanego papieru.
 
Zbiórka makulatury jest działaniem edukacyjnym, społecznym i ekonomicznym. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży makulatury wraz z kwotami z 1% podatku i darowiznami wykorzystywane są na wykup koni przeznaczonych na rzeź, chorych i zaniedbanych, znalezienie i przewiezienie ich do nowego domu, wsparcie ich utrzymania, terapię, leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoring. Konie Klubu Gaja trafiają często do organizacji, które dzięki nim prowadzą hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują też w małych gospodarstwach lub agroturystyce.
 
Klub Gaja ma już 50 koni. Dzięki akcjom prowadzonym wspólnie z Auchan uratowany został Błysk – dwuletni gniady wałach, który przygotowywany jest do lekcji nauki jazdy konnej dla najmłodszych.
 
Więcej informacji o akcji Zbieraj makulaturę, ratuj konie na stronie www.swietodrzewa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię