Fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

Fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

Fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

W odrestaurowanym młynie na trzech kondygnacjach stworzono ekspozycję poświęconą martwemu drewnu, jedno piętro zajmuje też „wirtualne laboratorium”, w którym będą odbywały się lekcje dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Nadleśnictwo Łopuchówko „Centrum Ochrony Pachnicy Dębowej” w Łysym Młynie

Terminy i godziny otwarcia:
W dni powszednie (poniedziałek-piątek) centrum czynne jest w godzinach: 8.00 – 15.00
po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu (tel. Nadleśnictwo Łopuchówko 61-8122-161 lub tel. kom. 692-704-099).
W dniach wolnych od pracy możliwe jest zwiedzanie centrum dla grup powyżej 10 osób, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym terminu 

Laboratorium w ,,Łysym Młynie”  to miejsce dla dużych i małych miłośników przyrody, miejsce w którym można się wiele nauczyć dzięki fantastycznym własnoręcznie robionym doświadczeniom.

W odrestaurowanym młynie na trzech kondygnacjach znajduje się między innymi:

  • ekspozycja poświęcona martwemu drewn 
  • Leśne laboratorium – z którego  korzystać mogą uczniowie szkół wszystkich poziomów nauczania. Przeznaczenie Leśnego laboratorium to edukacja przyrodnicza uczniów i studentów.
    Leśne laboratorium  nie mogło by istnieć bez możliwości obserwacji świata owadów. W tym celu w budynku Łysego Młyna została również wydzielona część z przeznaczeniem na pracownie entomologiczną. Zgromadzony w niej sprzęt optyczny  i preparacyjny pozwoli zainteresowanym osobą na obserwacje świata owadów, „tak niezwykle różnorodnego o niewyobrażalnych barwach i kształtach … świata, który wielu ludzi nawet nie zauważa, pomimo, że jest tak blisko… na każdym kroku… wokół nas.”
  •  wystawa zdjęć owadów

Wokół stawu przygotowano ścieżkę edukacyjną, na której umieszczone są plansze poświęcone tematyce związanej z wodą. Szersze opracowanie tej tematyki, odpowiadające planszom, znajduje się na platformie WLIN.

Grupy szkolne

Dla szkół korzystanie możliwe wyłącznie z opiekunem po uprzednim zalogowaniu się na stronie www.wlin.pl, wybraniu tematu i terminu zajęć.
W laboratorium może pracować jednocześnie 16 uczniów + nauczyciel. W przypadku większych grup możliwy podział na 2 grupy, z których jedna odbywa zajęcia we wnętrzu Łysego Młyna w laboratorium, a druga na ścieżce edukacyjnej „rola wody w przyrodzie”.

Korzystanie z obiektu jest nieodpłatne.

źródło http://www.pachnica.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię