Ośrodek szybko stał się ulubionym miejscem wypoczynku najmłodszych. / Fot. www.pila.lasy.gol.pl

Budynek ośrodka / Fot. www.pila.lasy.gol.pl

Ośrodek działa od 2002 roku; początkowo oferował „zielone lekcje” w oparciu o łatwą do przebycia ścieżkę dydaktyczną z tablicami, dostosowaną do możliwości nawet najmłodszego odbiorcy, biegnącą przez fragment stuletniego drzewostanu dębowo-sosnowego i wiatę z miejscem na ognisko.

Centrum Edukacji Leśnej Kalinka,
Ul. Kalina 12
64-920 Piła

Dane kontaktowe:    
Tel. (67) 283 14 61, 660 790 919
Fax (67) 283 14 61
www.pila.lasy.gov.pl/web/kaczory
kaczory@pila.lasy.gov.pl

W połowie 2007 roku oddano do użytku budynek Ośrodka Edukacji Leśnej, któremu dzieci nadały nazwę „Kalinka”. Budynek wyposażony w pomoce naukowe i sprzęt multimedialny, stwarza możliwość prowadzenia lekcji przy wykorzystaniu zdjęć i filmów przyrodniczych, mikroskopów, różnego rodzaju eksponatów. Sala wykładowa ze sprzętem projekcyjnym może pomieścić  grupę do 40 osób – 1 klasę szkolną. Ośrodek wkrótce stał się ulubionym miejscem odpoczynku, zabawy i nauki dla uczniów z pilskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także uczniów szkół innych miejscowości powiatu, a jego popularność stała się impulsem do rozbudowy.

Budynek ośrodka wyposażony jest w salę wykładową dla 40 osób, sprzęt audiowizualny, pomoce naukowe i ksiegozbiór. Przylega do niego ogrodzony teren z bezpiecznym miejscem zabaw dla dzieci i młodzieży i dużą wiatą z paleniskiem. W pobliskim drzewostanie biegnie scieżka z tablicami dydaktycznymi. Ośrodek przystosowany do przyjmowania osób niepełnosprawnych.
Ośrodek położony jest przy południowo-wschodnim krańcu Piły, w lasach z pomnikowymi dębami, rozciagających się wzdłuż rzeki Gwdy. W okolicyzanjaduję się ścieżka dydaktyczna opisująca tematykę lasu gospodarczego, walory przyrodnicze okolicy i ciekawą historię dawnego polsko-niemieckiego pogranicza.

źródłó: www.pila.lasy.gov.pl/web/kaczory

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię