Centrum jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu w Europie miejsc profesjonalnie przygotowanym do edukacji w zakresie gleboznawstwa.

Centrum jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu w Europie miejsc profesjonalnie przygotowanym do edukacji w zakresie gleboznawstwa.

Centrum Edukacji Gleboznawczej – Muzeum Gleb 
Al. 29 Listopada 46
31-425 Kraków
tel. 12/6225391
e-mail: info@muzeumgleb.pl
www.facebook.com/Centrum.Edukacji.Gleboznawczej.Muzeum.Gleb
www.muzeumgleb.pl

Centrum Edukacji Gleboznawczej – Muzeum Gleb (CEG-MG) działa od 2012 w ramach Katedry Gleboznawstwa Leśnego na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Centrum jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu w Europie miejsc profesjonalnie przygotowanym do  edukacji w zakresie gleboznawstwa. Centrum jest miejscem, w którym prezentowane są gleby oraz ich funkcje w życiu człowieka. Słuchacze mogą więc zobaczyć i poznać prawdziwe przekroje głównych typów gleb Polski oraz Europy, ich środowisko i otaczające je krajobrazy. Wyposażenie Centrum umożliwia odwiedzającym przybywanie w „świecie gleb”, co w sposób łatwy i przyjemny pomaga poznać i zrozumieć zmienności gleb w różnych strefach klimatycznych i biomach roślinnych całego kontynentu europejskiego.

Proponowane zajęcia pozwolą uczniom lepiej opanować realizowany program nauczania wiedzy o ziemi w ramach lekcji geografii i przyrody.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię