Polski Klub Ekologiczny Koło Miejskie w Gliwicach realizuje projekt edukacyjny pt „Młodzi Eko-wojownicy segregują odpady na Śląsku”. W ramach projektu organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursach: plastycznym – na najciekawszy komiks z Eko-wojownikami.

W ramach projektu wykreowano pięć dzielnych i walecznych Eko-wojowników – Mrówkulaturkę, Szkłokodyla, Butelmisia, Leoplastusia i Gryzłomka. Kolory zwierząt nie są przypadkowe – odzwierciedlają grupę odpadów, w których segregowanie zaangażowana jest dana postać. Edukacja proekologiczna, zwiększenie świadomości i wrażliwości ekologicznej, a także wzrost zaangażowania mieszkańców śląskich miast w segregację odpadów „u źródła” stanowią główne cele projektu.

W ramach projektu organizatorzy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w quizie ekologicznym oraz w konkursie plastycznym, w którym można puścić wodze fantazji i stworzyć ciekawą historię z Eko-wojownikami w rolach głównych. Aby zdobyć cenne nagrody wystarczy przesłać prace na adres Organizacji do 30 czerwca 2011 r. Dla najbardziej aktywnej szkoły przewidziana jest nagroda.

Szczegóły konkursu, regulaminy oraz więcej Informacji o realizowanych działaniach, partnerach przyłączających się do akcji dostępne są na stronie PGK Gliwice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię